Kupte mobilheim a budete bydlet rychle a levně

Mobilní domy, mobilní domky nebo mobilní domovy, ale nejčastěji mobilheimy – to je moderní způsob ubytování nejen pro rekreaci, ale také jako celosezónní bydlení. U nás se v širším měřítku objevují zhruba posledních deset let, ale v Nizozemí nebo Velké Británii jsou velmi populární.

V prvních letech se v ČR prodávaly nové či starší mobilheimy hlavně z Nizozemí, ale vzhledem k poptávce se brzy začaly vyrábět také mobilní domy od českých dodavatelů. Velmi často jsou prvním bydlením mladých párů, kteří hledají příjemné bydlení za dobrou cenu, nebo lidé, kteří z nejrůznějších důvodů potřebují rychle bydlet. Může jít o oběti živelné katastrofy nebo o řešení problémů s rozchodem či rozvodem.

Co je potřeba

Je třeba jen vhodný zasíťovaný pozemek a v řádu dní od objednávky můžete bydlet. Protože na mobilní domy se neumisťuje číslo popisné, nepotřebujete žádné stavební povolení, i když výklad není zcela jednoznačný a některé stavební úřady vyžadují ohlášení stavby. Rychlost stavby je u mobilheimů proti klasickým zděným vilkám, či dřevostavbám velmi vysoká.

Výhody mobilheimů

Další výhodou je cena  – 3 + KK v mobilním domě můžete mít za několik set tisíc, zděný za několik milionů. Vybrat si můžete přesně dle svých potřeb a financí, a pokud chcete, můžete si ho klidně nechat vyrobit individuálně na zakázku.

Přečtěte si také jaké jsou časté dotazy pokud vybíráte mobilheim.

Pokud potřebujete, můžete mobilní dům koupit už vybavený a vám pak stačí jen se nastěhovat. U nových typů je samozřejmostí velmi kvalitní vybavení a nízkoenergetická konstrukce. Dříve obvyklé SDK desky, které byly velmi křehké, nahradily v současnosti vnitřní omítky. Z venku je obvykle lehká zateplená fasáda.

A ještě jednu skvělou výhodu má mobilní dům. Když vás přestane jeho okolí bavit, stačí jen najít nový vhodný pozemek, dům naložit a přestěhovat.

Nevýhody bydlení v mobilním domku

Samozřejmě, najdou se i nevýhody. Nemá pevné základy, takže například při povodních by vám asi uplaval. Protože se nejedná o nemovitost, klasickou hypotéku na něj nedostanete, ale bydlet se v mobilní domě dá velmi kvalitně.