Konec kulatým slunečníkům v Čechách

Vybíráte právě nový slunečník na zahradu nebo terasu? A víte, že máte na výběr i jiné tvary, než jen typicky kulatý slunečník? Proč zůstávat u klasiky, když je tolik originálních a v některých případech i praktičtějších možností…

Pro každého něco

Samozřejmě, pokud potřebujete malý levný slunečník na občasné použití na koupališti, nemusíte si moc lámat hlavu s jeho kvalitou či tvarem. Pokud ale plánujete nákup slunečníku, který má vydržet několik let a posloužit vašim potřebám, je vhodné promyslet, který bude pro vás ten nejlepší. Jiný se totiž hodí na balkón, kde jste omezení prostorem a jiný na velkou terasu nebo nad zahradní posezení.

I klasika se může hodit

Klasický kulatý slunečník má průměr cca 3 m a v podstatě se jedná od šesti nebo osmistěn. Vybrat si můžete běžný zahradní slunečník se středovou konstrukcí či praktičtější, konzolovou verzi.  Druhá varianta je výhodnější v tom, že můžete nastavit libovolný úhel stínění a stojná noha nepřekáží vedle, nebo uprostřed stolu, ale stojí úplně mimo. Renegad.cz vám nabízí i větší variantu slunečníků s průměrem 4m.

Nejen originální ozdoba zahrady

Zajímavější variantou jsou slunečníky čtvercové a obdélníkové. Jejich hlavní výhodou je, že mají větší stínící plochu, která pohodlně pokryje celou terasu i se stolem plným dobrot, kterým by slunce moc neprospělo. Čtvercový slunečník (2,7 m x 2,7 m nebo 3,2 m x 3,2 m) můžete mít i s boční stojnou nohou, která poskytuje ještě větší komfort při stínění. Obdélníkové slunečníky jsou k dispozici ve velikosti 2×3 m.

Úsporné slunečníky na balkón

Speciálním typem slunečníků jsou půlkruhové. Ty se bezvadně hodí do malých prostor bytových balkónů a teras. Půlkruhový slunečník vypadá, jako byste klasický rozřízli napůl, a to včetně stojanu. Rovnou stranou ho můžete umístit bezprostředně ke zdi a tím ušetříte spoustu místa. Díky tomu, že jsou poloviční, jsou tyto slunečníky levné.