Jak postupovat, když chcete koupit nemovitost v Praze?

Rozhodli jste se pro život v Praze? Společně s vámi to každý rok udělají tisíce lidí. Je lepší byt nebo dům koupit, získáte tím více pohodlí a ubude vám starostí. Jak najít rychle nemovitost, která vás uspokojí ve všech směrech? Na co si dát pozor? Kde se bydlí nejlépe?

Dispozice, lokalita a vaše potřeby

Nejdříve ze všeho musíte přesně vědět, co chcete. Udělejte si jasno ve velikosti bytu. Každý člen vaší rodiny potřebuje své místo pro život. V ideálním případě volte byt, který nabídne jednu místnost pro každého člena. Pro rodinné bydlení jsou nejlepší byty 3+kk a větší. Dále se zaměřte na lokalitu. Bude vám vyhovovat život na periferii v blízkosti přírody, nebo je pro vás příjemnější bydlet v centru? Věnujte se také dojezdové vzdálenosti do práce, do školy apod. Zajímejte se také o občanskou vybavenost místa. Jak daleko to budete mít k lékaři, do obchodu apod.? A co hřiště pro děti či místa pro sportování, jsou v dané lokalitě? Máte-li jasno ve všech těchto bodech, vrhněte se na výběr.


Oblíbený projekt v Praze – Nad Přehradu, IV. etapa výstavby

Kvalita a atraktivní ceny

Nabídka s byty na prodej v Praze je široká. Neztratíte se v ní, pokud budete hledat skrze developerské projekty. Výhod to má hned několik. Developerské projekty Praha skýtají kvalitu za ceny, které nejsou přehnaně vysoké, jako tomu je v případě, když se rozhodnete koupit byt za pomoci realitní kanceláře. Výhodou je, že developer nabízí byty v různých lokalitách, staví je s ohledem na potřeby lidí. Trendem jsou byty na periferii, ideální pro rodiny s dětmi. V nabídce mají i nemovitosti v blízkosti centra. Protože jsou všechny ve vlastnictví společnosti, celý proces koupě je rychlý a bezproblémový.

TIP: Je pro vás byt příliš malý? Podívejte se na domy na prodej v Praze.


Jeden z rodinných domů ve Štěrboholech se může stát i vašim domovem…

Finance s pomocí i bez ní

Developerská společnost povětšinou nabízí komplexní služby, tj. pomůže i s vyřízením hypotečního úvěru. Pokud se rozhodnete finance řešit sami, bude se vám hodit tento článek. Popisuje, čemu se při vyřizování hypotéky vyvarovat, abyste získali výhodný úvěr.