Fóliovník a jeho správný výběr

Rozhodli jste se, že se stanete skutečně vášnivým zahrádkářem a budete pěstovat různé ovoce, zeleninu, ale i řadu dalších rostlin? Pokud je tomu tak, neobejdete se ani bez základních pomůcek, stejně jako bez prvků, které vám pomohou připravit pro rostliny správné podmínky.

A jednou takovou pomůckou je také fóliovník. Podívejme se spolu na to, jak vybrat ten správný, který budete potřebovat a který plně poslouží vašemu účelu.

Ujasněte si, na co fóliovníky budete potřebovat

Ano, to je dnes tím rozhodně nejdůležitějším, co nad čím je třeba se hned v prvotní fázi zamyslet. Pokud máte v plánu případné skleníky a fóliovníky využívat hlavně na předpěstování vašich rostlin, určitě nebudete potřebovat nijak zvlášť velké řešení. Stačí vám totiž běžný fóliovník na zahradu, který bude menších rozměrů než běžný zahradní skleník. Poslouží tak primárně k předpěstování sazenic, které můžete následně přesadit třeba do plnohodnotného skleníku, nebo do záhonu.

Stejně tak je třeba si uvědomit, co máte v plánu pěstovat a také to, zda skutečně potřebujete skleníky a fóliovníky. Ideálním příkladem mohou být rajčata, pro které jsou určeny i fóliovníky speciálního typu, kam je můžete zasadit.

Prodej fóliovníků speciálně na rajčata je oblíbený

V čem je pěstování rajčat tak unikátní? Hlavně v tom, že tato rostlina dorůstá poměrně velký výšky, je možné ji sklízet jednorázově, stejně jako je nezbytností její připevnění k pevnému klacíku, aby svou váhu udržela. Specifická je ale i v oblasti zalévání, nebo zastřihávání. I proto je dobré sázet rajčata samostatně.

Levné fóliovníky jsou dostupné pro každého

Na co dále je třeba při výběru hledět? Je to určitě cena. Pamatujte totiž, že fóliovníky na zahrádku by měly vždy patřit v porovnání se skleníkem mezi mnohem levnější variantu. To znamená, že byste rozhodně neměli vyhazovat peníze za předražená řešení, jelikož prodej fóliovníků jasně ukazuje, že lze tento produkt získat skutečně levně. Jejich ceny začínají na jednotkách tisíc, což je v porovnání se skleníkem daleko nižší investice.

Fóliovníky na zahradu by měly nabídnout také praktičnost

I na tu je nutné se při výběru zaměřit, jelikož jedině tak fóliovníky dokonale splní vaše požadavky o tom, co mohou nabídnout a v čem mohou být výjimečné. Proto se zaměřme na několik vlastností, kam se řadí:

  • Jednoduchá a rychlá montáž a stavba
  • Možnost bezproblémového přístupu, nejlépe na zip
  • Okna, umožňující jednoduché větrání

Zahradní fóliovník musí splnit i kvalitativní požadavky

Výše jsme si shrnuli několik základních požadavků, které by tento konkrétní produkt měl nabídnout. Na to také ještě nezapomínat, to je rozhodně jeho kvalita. Jelikož jeho základem není polykarbonát ani sklo, měl by jak klasický, tak i fóliovník na rajčata něco vydržet. Kvalita materiálu je tedy velmi důležitá a i na ni se doporučujeme zaměřit, hledáte-li zahradní fóliovník.