Co je to rustikální interiér

V tomhle článku si představíme kouzlo rustikálního interiéru. Nevíte co to rustikální interiér je? Čtěte dál a dozvíte se to.

Co je to rustikální interiér

Rustikální interiér je poskládaný z rustikálního nábytku. Rustikální nábytek je zasazen do starobylého stylu. Neznamená to, že je daný nábytek starý, pouze má takovou vizualizaci. Interiér poskládaný z takového nábytku má pak ucelený styl a vypadá specificky. Místnosti pak dostanou jakýsi šmrnc a v člověku probudí nostalgii. Rustikální interiér se v dnešní době stal poměrně velikým trendem a spousta lidí si ho pořizuje.

Pokud se Vám tohle řešení zalíbilo, ale nemáte odvahu pro razantní změnu celého bytu, je také možnost vyžít rustikální nábytek pouze v jedné místnosti. Výsledný efekt sice není tak dokonalý, přesto tato místnost dokáže dobře zaujmout. Co bych nedoporučoval je míchat rustikální a klasický nábytek. Moderní a rustikální nábytek k sobě moc nesedí.

Problematika rustikálního nábytku

Hodně lidí se bojí, že bude výsledný interiér příliš umělý a studený. V dřívějších dobách byly interiéry opravdu studené a neživé. za to ovšem nemohl rustikální nábytek, ale interiér jako takový. Vše bylo kamenné, strohé a nezábavné dekorace a honosné ornamenty. To vše způsobovalo jakousi iluzi mrtvého interiéru. Dnešní rustikální internet může být živý, příjemný a přesto vypadat stylově. Pod rustikální koberec doporučuji zvolit vhodný barevně sladěný koberec, který udělá z neživé místnosti teplý a příjemný interiér.

Rustikální interiér tedy sám o sobě žádné problémy nemá. Jediné co Vás může trochu zarazit je vyšší pořizovací cena nábytku. Často jde o vyloženě ruční práci, která je draží. Cena se ale odrazí ve kvalitě samotného nábytku, který je vyroben z kvalitního masivního dřeva a pokrytý vysoce odolnou vrstvou ochranného laku. Vyšší cena je tedy na místě a neměla by být proto rozhodující.