Jak si poradit s pojištěním domu?

Každý majitel domu by měl uvažovat o sjednání řádného pojištění jeho majetku, které ho dokáže ochránit v celé řadě nepříjemných situací jako je řádění přírodních živlů či vandalů, chrání i před zloději a dokonce i před vlastními chybami. V tomto článku vás seznámíme se 3 základními variantami pojištění, které se k nemovitosti vztahují. Minimálně jedno z nich byste si měli zařídit!

  1. Pojištění nemovitosti

Pokud jste vlastníkem nemovitosti, měli byste mít zařízeno pojištění domu. Pojistit lze rodinný dům, byt i rekreační objekt. Toto pojištění vás kryje v případě, pokud dojde ke škodám na nemovitosti, na přilehlých stavbách a dokonce i na zahradních kulturách či oplocení.

a90reality.cz_online_ergo_cz_01

  1. Pojištění domácnosti

Toto pojištění je určeno pro ochranu movitých věcí, které máte doma. Patří sem například koberce, nábytek, spotřebiče, ale také cennosti či peníze a dokonce i domácí mazlíčci. Více se o pojištění domácnosti dozvíte například v tomto článku.

  1. Pojištění majetku

Pojištění majetku patří k neoblíbenějším. Vztahuje se totiž na nemovité i movité věci. Pravda je, že je o něco dražší, ovšem platíte si za to, že pokrývá široké spektrum věcí. Vždy je výhodnější, pokud majetkové pojištění zahrnuje i pojištění odpovědnosti. Kryje vás i pro případ, že budete viníkem škody.

a90reality.cz_online_ergo_cz_02

Na co si musíte dát pozor?

Pokud si pojištění budete chtít sjednat, měli byste si udělat srovnání nabídek pojišťoven. Pomoci vám k tomu mohou online srovnávače, je ale vždy lepší se obrátit přímo na pojišťovnu a nechat si vypracovat nabídku. Důležité je vědět, že sazby pojistného pro pojištění domu jsou závislé nejen na typu nemovitosti a její velikosti. Připlatíte si například ve chvíli, kdy se váš dům nachází v rizikové záplavové oblasti apod.

Chcete-li na pojištění ušetřit, sjednejte si ho online. Některé pojišťovny v tomto případě nabízí i zajímavé bonusy jako je pojištění odpovědnosti z držby budovy/bytu zdarma apod.