Pojištění nemovitosti je v dnešní době velice důležitou položkou

Byt v osobním vlastnictví nebo dokonce rodinný domek. Výsledek letitého snažení, splácení hypotéky, šetření peněz nebo i stavby svépomocí, která byla mimořádně náročná. Kdo by potom chtěl o všechno přijít, že? Chránit majetek je hodně důležité a skrze klasické komerční pojištění se nabízí zajímavé možnosti. Usínat s klidem, že v případě problémů bude pomocná ruka hodně blízko, mít jistotu, že nejste na všechno sami. S dobře zvolenou pojišťovnou je rázem o jeden velký problém méně!

Minimum administrativy, krátká a jednoduchá smlouva

Není třeba chodit nikam daleko, navštěvovat kamenné pobočky, jednat celé odpoledne o finální podobě smluvní dokumentace, která bude plná nekonečných a nicneříkajících vět. Pokud chcete mít pojištěnou nemovitost, můžete sjednat dohodu i přes internet, vlastně jen pomocí několika málo kliknutí myši. Žádné složité jednání, nýbrž jen několik málo kolonek, bez nutnosti zadávat řadu opravdu citlivých údajů. Počet metrů čtverečních plochy, která má být pod pojištěním. Jinak řečeno, u bytu s 50 metry čtverečními uvedete pouze příslušnou číslovku, pak už postačí jen kontaktní údaje!

Pojistit je možné byt, kancelář i garáž

Pod smlouvou nemusí být nutně jen byt v osobním nebo družstevním vlastnictví. Pojištění nemovitosti online se samozřejmě může vztahovat i na rodinný dům, stejně jako vybavení ordinace, kanceláře a případně i garáž. V neposlední řadě lze zahrnout i nemovitost, jež se nachází stále ještě ve fázi výstavby a kolaudace je plánována až na příští letní sezonu. Jinak řečeno, jde o produkt, který se vám plně přizpůsobí!

Zanedbávat pojištění se rozhodně nevyplácí

Radno jistě není ani zapomínat na jiné formy pojistek, nejen ty, které se týkají majetku, potažmo pak nemovitostí. Velmi oblíbenou variantou je například pojištění odpovědnosti, vztahující se na pestrou paletu možných událostí z každodenního života. Co všechno se může a nemusí stát? Nemáme křišťálovou kouli, abychom to věděli dopředu – i proto je lepší, když jsme dobře připraveni.