Zbavte se plísně na fasádě pomocí speciálního nátěru. Jak funguje?

Plíseň na fasádě je vždy problém. Nejčastěji se vyskytuje v lokalitách s nadměrnou vlhkostí vzduchu, minimem slunečních paprsků a větru. Jestliže se váš dům nachází v oblasti s podobnou charakteristikou, budou se vám hodit následující tipy. Nerovný boj s plísní můžete vyhrát pouze za předpokladu, že budete fasádu pravidelně čistit a poté na ní aplikujete protiplísňový nátěr.

Vyzrát nad plísní není snadné. Daří se jí téměř ve všech podmínkách – a když má možnost, rychle se rozšíří od základů až po střechu. Proto byste neměli s čištěním fasády zbytečně čekat. Díky vhodně zvolenému protiplísňovému nátěru povrch efektivně ochráníte, prodloužíte životnost materiálu a zajistíte zdravější prostředí pro vás a vaše blízké.

Jak protiplísňový nátěr funguje?

Princip není nijak zvlášť komplikovaný. V praxi však výsledek závisí do značné míry na tom, zda zvolíte vhodný typ nátěru. Produkty lze rozdělit na dva základní typy:

termoizolační antikondenzační protiplísňový nátěr – tento typ protiplísňové ho nátěrů eliminuje tepelné mosty. V důsledku tohoto opatření nedochází ke srážení povrchové vody a tudíž ani ke vzniku a šíření plísní.

nátěry ovlivňující iontovou rovnováhu mikroorganismů – speciální nátěrové hmoty fungují tak, že plíseň při vzájemném kontaktu ničí.

Důležité jsou samozřejmě kvalita a vlastnosti konkrétního produktu. S tím vám však ochotně poradí odborník, který se dostaví k vám domů a provede analýzu znečištění fasády.

Podstatné je, aby aplikace protiplísňového nátěru proběhla až po důkladném vyčištění povrchu. I s tím vám pomohou profesionálové, kteří se na čištění a nátěry fasád specializují.

Chcete se o problematice čištění fasády a výběru protiplísňového nátěru dozvědět další praktické informace? Najdete je na www.ars.cz.