Finská sauna v rukou odborníků

Sauny

Přítomnost vlastní finské sauny v domě je považována za známku moderní kultury a hygieny jejích majitelů. To znamená, že lidé nejsou lhostejní ke svému zdraví, cení si aktivního odpočinku, vedou zdravý životní styl a učí to i své děti. Finská sauna je tedy v posledních letech velmi oblíbeným odpočinkovým místem. Jak si tedy takovou saunu můžeme pořídit? Co je k tomu potřeba? A jaké máme možnosti?

Finská sauna z pohledu historie

Starověký Řím znal saunu spíš pod názvem lázně. Ale i tak se i tyto lázně těšily velké oblibě a lidé je navštěvovali nejen pro očistu těla, ale i duše. O blahodárných účincích sauny tedy bylo známo již v dávné minulosti. V dnešní době je sauna jedním z nejvíce navštěvovaných odpočinkových míst a ve Finsku je sauna dokonce v každém domě.

Finská sauna  na míru

Pokud bychom si chtěli takovou saunu pořídit, můžeme si zvolit možnost realizace na míru. Odborná firma nám saunu zhotoví přesně podle našeho přání a to od projektu až po samotnou realizaci. Je možné si saunu na míru nechat zhotovit třeba v suterénu, kde využijeme dostatek místa a vznikne nám vlastně originální finská sauna  se vším všudy. Můžeme si ale saunu nechat také postavit na míru třeba na zahradě. Tady je potřeba sousedství se zdrojem vody, může být dokonce ten přírodní. Na zahradě tak vznikne hezký malý třeba dřevěný domeček, který bude naší chloubou a odpočinkovým místem.

Saunové moduly

Saunové moduly jsou také oblíbené a to vzhledem k tomu, že je možné je umístit v malých bytech nebo v místech, kde je ho nedostatek. Saunový modul je v podstatě hotová sauna, kterou je potřeba jen připravit na provoz a zapojit. K tomu bychom určitě měli pozvat odborníky, kteří se tím zabývají, protože laik by mohl saunový modul zapojit přímo neodborně a hrozí nebezpečí nejen požáru, ale také udušení. Tyto moduly se mohou použít nejen v koupelně, pokud nám zbude trochu místa, ale třeba i na balkoně.

Na co při stavbě sauny nesmíme zapomenout

Jestliže jsme se rozhodli pro saunu, která bude chloubou naší chalupy nebo zahrady, pozvat si profesionální odbornou firmu není vůbec k zahození. Je potřeba se domluvit na detailem, materiálu a výbavě interiéru. Zapomenout ale nesmíme na pořádnou izolaci. Ta je velmi důležitá. Jako vhodnou izolaci pro stavbu sauny se používá minerální nebo čedičová vata, ale v poslední době se můžeme setkat s tzv.PU panely, které jsou blízkým příbuzným klasického polystyrénu. Jako izolant je velmi vhodný právě pro stavbu sauny.

Balhodárné účinky sauny asi známe

Jelikož bylo vždy o sauně napsáno mnoho, můžeme si něco málo připomenout. Pravidelnou návštěvou sauny se naše tělo dokonale naladí a odpočine si, ale především zvýšíme svou obranyschopnost a imunitu. Je vhodná pro ty, co mají problém s dýchacími cestami, pro alergiky, astmatiky a podobně. Lékaři také saunu doporučují jako vhodnou rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů. Ale sauna není jen vhodná jako odpočinková místnost pro naše tělo, kde načerpáme energii, je vhodná pro uvolnění naší mysli a prokrvíme i mozek. Finská sauna – dokonalý odpočinek.