Posuvné dveře se zakladačem

Posuvné dveře

Stohovací posuvné dveře jsou posuvné dveře, které, jak název napovídá, se při otevření stohují na sebe. Tyto dveře využívají více panelů než standardní posuvné dveře, ale každý z nich je menší a pohybuje se po vlastní kolejnici. V důsledku toho je při úplném otevření hromada panelů podstatně tlustší než u standardních posuvných dveří.

Výhody

Hlavní výhodou stohovacích dveří oproti běžným posuvným dveřím je, že vám poskytují více možností. Dveře lze otevírat ve větším rozsahu, což vám dává větší kontrolu nad světlem, prouděním vzduchu a nad tím, jak otevřená může být místnost.

Další výhodou stohovacích vrat je větší konfigurovatelnost. Namísto upevnění dveří na jednom konci rámu dveří může být středový panel pevný a ostatní mohou být posuvné na obou stranách. To představuje mnohem více možných konfigurací a může to být žádoucí zejména při stavbě nového domu, protože to umožňuje uspořádat prostory jedinečným způsobem při zachování funkčnosti.

Nevýhody

Vzhledem k tomu, že dveřních panelů je více a každý vyžaduje vlastní kolejnici, vyžadují tyto dveře větší prostor pro instalaci. Ne v každé místnosti bude dostatek prostoru, aby se do ní vešly tři až šest panelů naskládaných na sebe.