Chcete stavět? Pak potřebujete lešení

Ke každé stavbě domu je zapotřebí nejen dobré stavební firmy Praha, ale i lešení. Bez něj byste totiž jen těžko dělali fasádu, stropy či střechu. Je však velmi důležité jaký systém vyberete.

Volba lešení záleží na výšce odváděných prací, typu terénu, počtu pracovníků, kteří se na konstrukci budou pohybovat.

Praktické pojízdné systémy

Prodávají se většinou jako stavebnice, které si lze i půjčit a nastavit na potřebnou výšku dle toho, jak velkou stavbu máte. Největšími klady tohoto typu lešení je nízká hmotnost, která usnadňuje manipulaci a veškeré přemisťování v rámci stavby a také intuitivní montáž, kterou ocení jak profesionál tak i stavař amatér. Právě díky těmto vlastnostem patří pojízdná lešení k oblíbené variantě pro stavby rodinných domů.

Pojízdné lešení může být i vybaveno pro stání na šikmině nebo nerovném terénu.

Klasické trubkové systémy

Jde o tradiční řešení, které se skládá jen z několika stavebních prvků, i přesto je k jeho stavbě zapotřebí 3 – 4 pracovníků, ty však může dodat firma bobox. Trubkové lešení se hodí pro použití nižších, členitých a atypických staveb či budov.

Rámové systémy

Lešení rámová jsou oblíbená pro rychlost montáže (lze je postavit až 3x rychleji než trubková), což vede k celkové úspoře času a nákladů na stavění. Rámové systémy nabízejí stabilitu, pohodlí a také bezpečnost. Snadno je lze vybavit nejrůznějšími bezpečnostními prvky, jako jsou vstupní otvory, protiskluzové povrchy nebo zábradlí.

Za nevýhodu lze označit vyšší cenu za pronájem i prodej.

Jak ušetřit na lešení?

Ušetřit na lešení lze různě, většina lidí to řeší nákupem levné, nepříliš zabezpečené konstrukce. My doporučujeme služby půjčovna lešení Praha, které vám nabídnou kvalitní, bezpečné a vysoce stabilní lešení za výhodnou cenu na potřebnou dobu i místo.