Graffiti na plotě či fasádě ubírá domům na ceně i na kráse

Graffiti je problém, se kterým se Česká republika snaží bojovat již desítky let. I když jsou malby na cizích objektech stále přísněji trestané, ještě pořád přibývá lidí, kteří pod rouškou tmy jdou malovat nebo psát sprejem na cizí majetek. Za pár vteřin stříkání sprejem mohou majitelům objektu přidělat mnoho starostí. Graffiti domům rozhodně nepřidá na kráse a snižuje jejich hodnotu. Týká se tento problém i vašeho objektu?

Co dělat?

Co dělat v případě, že se graffiti objevilo i na fasádě vašeho domu nebo na plotě okolo vašeho pozemku? V první řadě zavolat policii, aby zahájila šetření. Bohužel procento vypátrání pachatele je jen velmi malé. Pak je zapotřebí se postarat o odstranění graffiti. V tomto případě je správnou volbou kontaktovat specializovanou společnost v této oblasti. Mezi největší specialisty na čištění fasád patří na našem trhu firma ARS Axiom Real.

a90reality.cz_graffity_cz_01

Proč ne vlastními silami?

Chtěli byste ušetřit finance a vyčistit fasádu vlastními silami? Tato varianta není vhodná. K dokonalému odstranění graffiti je zapotřebí odborná technika. Vysokotlaké čističe ani běžné saponáty nestačí. Buďto na fasádách budou zůstávat mastné skvrny od spreje, nebo může dojít k poškození fasády. Náklady na opravu budou pak mnohem vyšší, než náklady na odstranění graffiti. K dokonalému vyčištění fasády od graffiti je zapotřebí využít technologii tryskání – pískování. Jak tato technologie funguje, se můžete podívat ZDE.

Myslete i na ochranu

Nikdy vám nikdo nezaručí, že po odstranění graffiti se na stejném místě neobjeví graffiti znovu. Je třeba myslet i na prevenci, kterou vám mohou v této oblasti nabídnout specialisté. Jedná se o antigraffiti nátěry. Nátěr proti graffiti vytvoří na povrchu fasád neviditelnou ochrannou vrstvu. Barva ze spreje se nedostane do struktury fasády, ale zůstane na povrchu. Její odstranění bude pak mnohem snazší a zvládnete jej i vlastními silami.