Co dělat, když nová fasáda ztratila svou původní krásu?

Fasáda je považována za vizitku každého rodinného domu. Je tím prvním, co na domě vidíme a už její vzhled napovídá o stavu vnitřního vybavení domu a o jeho majitelích. Rozhodli jste se před pár lety nechat udělat novou fasádu, abyste zvýšili eleganci domu a také jeho cenu? Přijde vám už ale po pár letech, že investice se vytrácí, protože fasáda rozhodně nepůsobí jako nová? Co v takovém případě dělat?

Elegance ukrytá pod vrstvou nečistot

Dobrou zprávou je, že krása fasády se nikam neztratila, jen není vidět. Na fasádách se totiž neustále usazuje prach, pyly, smog a ostatní venkovní nečistoty, které vytváří stále silnější vrstvu. Tato vrstva zakrývá původní elegantní barvu fasády, která se pak nezdá tak výrazná. Aby se opět vrátila elegance fasádě vašeho rodinného domu, není třeba složitá rekonstrukce, ale důkladné umytí fasády. A jak vyčistit fasádu?

Dokonalých výsledků jen s pomocí profesionální techniky

Čištění fasády není rozhodně jednoduchým úkolem. A nezáleží na tom, z jakého materiálu je realizována. Savé i nesavé materiály je třeba důkladně vyčistit od prachu i ostatních nečistot, ale zároveň nesmí být poškozena samotná struktura fasády. Dosáhnout dokonalých výsledků mytí fasády vlastními silami je proto prakticky nemožné. Ideální je kontaktovat specialisty na čištění fasád, kteří využívají čistící technologii tryskání-pískování. Jak probíhá čištění touto technologií, se můžete podívat ZDE.

Po vyčištění ještě zvýšit ochranu

Samotné umytí fasády ale nezajistí její eleganci na dlouho. Fasády vlivem vnějších vlivů neztrácí jen svou eleganci, ale také ochranu, která je třeba po čase opět zvýšit. A k tomu nejlépe slouží nátěry fasád. Ať už máte problémy s plísněmi, mechem nebo vlhkostí, vždy je možné na fasádu aplikovat vhodný nátěr, který problémy vyřeší a povrch ochrání.