Kam se poděla krása fasády domu? Nikam, jen není vidět!

Možná si také říkáte, jak je možné, že fasády už po několika letech ztratí svou krásu, vyblednou barvy a celkově zplihnou a zevšední? Fasády rodinných domů skutečně postupem času ztrácí svůj původní šarm, šednou a zevšední. Ale v drtivé většině případů se jejich krása nikam neztratila, pořád tam je. Jen je působením vnějších vlivů zašpiněná a zašlá. Barvy jen tak nevyblednou, ale schovají se pod nánosy prachu, smogu a dalších nečistot.

Není zapotřebí nová fasáda, jen očista té stávající

Každé fasádě se dá vrátit její původní krása a mnohdy k tomu stačí jen její důkladné očištění. Jenže jak správně provést čištění fasád? Správný postup zcela určitě není lézt na žebříku po fasádě kolem dokola celého domu s koštětem v jedné ruce a kbelíkem s vodou v ruce druhé. Pokud chcete dosáhnout při čištění skutečně dobrých výsledků, je vhodné svěřit práce profesionálům s odpovídající výbavou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A jakou technologii tedy zvolit? Tryskání!

Pokud budete hledat technologie, které jsou na čištění fasád vhodné, rozhodně byste svou pozornost měli zaměřit na tryskání neboli pískování. Jedná se o způsob čištění ploch pomocí speciálních strojů a s pomocí vysokotlakého vodního paprsku se směsí písku. Ale i v této oblasti jsou metody tryskání velmi rozlišné. Účinnost jednotlivých druhů se mění. My si představíme takovou metodu, která má nejvyšší účinnost a nemá takovou prašnost. Některé metody pískování totiž práší opravdu intenzivně a při procesu čištění je okolí stavby v prachovém oblaku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pískování systémem TORBO

Mezi nejúčinnější metodu tryskání pískem se v současnosti řadí systémy Torbo. Tyto systémy pracují na principu, kdy směs písku s vodou je unášena proti otryskávané ploše proudem stlačeného vzduchu. Abrazivní účinek je dosažen kinetickou energií proudící směsi. Díky tomu je prašnost těchto systémů snížena až o 95% a čištění je na nejvyšší úrovni. Detailní popis funkce pískování systémem TORBO a konkrétní fotografie realizací, můžete najít v tomto článku.