Prodej bytů Praze kvete! Jak koupit ten nejlepší?

Na území hlavního města Prahy vzniklo v posledních letech hned několik nových projektů moderního bydlení. Mezi developerskými společnosti se strhl boj o zákazníky, ze kterého je možné těžit.

I v současné době probíhá realizace dalších bytových komplexů, vznikají na ještě atraktivnějších místech a nabízejí ještě více komfortu. O takové byty je logicky obrovský zájem. Jak získat ty opravdu nejlepší? Stačí dodržet 2 hlavní pravidla.

Už se pomalu stojí fronty – je třeba jednat rychle

Současná situace na finančním trhu koupi nového bydlení nahrává. Úrokové sazby hypoték se drží velmi nízko a stalo se již pravidlem, že co nový měsíc, to prolomení historického minima. Pozitivní je i situace na trhu s nemovitostmi. Vznikají stále nové projekty, které nabízí vždy o něco vyšší standard. Dobře je celková situace popsána v tomto článku. Fakt ale je, že roste i náročnost budoucích majitelů bytů. Ty nejkrásnější byty jsou rychle pryč. Na vše je tedy nutné se připravit.

01

Buďte v obraze

V první řadě je nutné sledovat prodej bytů v Praze. Developeři své projekty prezentují na svých oficiálních stránkách. Kromě již realizovaných projektů je možné se včas seznámit i s projekty chystanými. Firmy dobře vědí, že zájem je velký, a proto prodej bytů spouští vždy s poměrně velkým předstihem, a právě to si musíte pohlídat. Na nabídku je třeba rychle reagovat, ty nejlepší novostavby Praha bývají zpravidla koupené již několik dní po spuštění prodeje. Příkladem může být prodej bytů ve Stodůlkách. V rámci první etapy výstavby byly byty prodané téměř okamžitě.

02

Zjistěte si vaše možnosti

Pokud chcete koupit byt v Praze, měli byste si také zjistit vaše finanční možnosti. Je dobré zařizovat hypotéku s dostatečným předstihem. Zjistěte si, kolik si můžete půjčit. Dobrou představu vám pomůže udělat například hypoteční kalkulačka. Lepší ale je, když se obrátíte a hypotečního makléře. U některých developerů je možné se přímo poradit ohledně financování nového bydlení. Například developer FINEP pro vás zajistí i komplexní finanční služby související s koupí nového bydlení.