Praktické rady na stěhování

Ještě než se pustíte do samotného stěhování, měli byste si vytvořit plán. Dopředu si stanovte přibližné náklady a nastavte si maximální rozpočet. Určitě si na stěhování vyčleňte dostatek času. Rozhodněte se, zda využít služeb specializované firmy, která nabízí kvalitní služby za příznivé ceny. Jednou z těchto firem je levné stěhování Praha. Pakliže využijete služeb stěhovací firmy, určitě s ní udržujte blízký kontakt a spolupracujte s ní.

Ještě před samotným zahájením stěhovací akce a před příjezdem stěhovací firmy se zbavte veškerých nepotřebných věcí a vlastně všeho, co neplánujete přestěhovat. Všechny sbalené předměty označte a nezapomeňte ani na popsání krabic, abyste věděli, co se v které nachází. Také označte věci, které se budou stěhovat, a odlište je od věcí, které se stěhovat nebudou. Vyplatí se udělat si seznam.

V jednotlivých místnostech se vyplatí přeorganizovat prostor, aby se během stěhování dalo jednoduše manipulovat s nábytkem a ostatními stěhovanými předměty. Stranou si dejte veškeré věci, které by se mohly nutně potřebovat v případě neočekávaných komplikací. Obecně to platí hlavně pro věci pro děti – oblečení, pití, deka, hračka apod.

Při stěhování se vyplatí pozitivní atmosféra

Zařiďte si dopředu dostatečně prostorné místo na zaparkování stěhovacího vozu v místě nakládky i vykládky. Hlavně ve městech se nedoporučuje tuto část zanedbat, protože hrozí značné komplikace.

Po příjezdu stěhovací firmy se vyplatí navodit příjemnou a přátelskou atmosféru. Ujistěte se, že je všechno jasné ohledně případných dodatečných nákladů, jež si bude stěhovací firma účtovat. S vedoucím stěhováků si vyjasněte představy ohledně organizace stěhování a veškeré věci s ním proberte a projděte si i jednotlivé místnosti. Vytvořte společně seznam věcí s popisem stavu pro případ reklamace.

Vyplatí se dát stěhovákům plánek, z něhož bude jasné, v jakých místnostech mají být jednotlivé předměty vyloženy. Určitě upozorněte na předměty, s nimiž má být nakládáno se zvýšenou opatrností. S řidičem stěhovacího vozu si na sebe vyměňte kontakty a ujistěte se, že řidič skuteční ví, kam má věci převézt. Zaměstnancům stěhovací firmy klidně můžete nabídnout občerstvení.

One thought on “Praktické rady na stěhování”

  1. Jana Bratanová napsal:

    Děkuji za zajímavé tipy!!

Comments are closed.