Jak rychle a dobře prodat dům bez realitky?

Chcete prodat váš dům, byt či jinou nemovitost, ale nechcete se o vaše peníze dělit s realitní kanceláří? Nezbývá vám nic jiného, než se do prodeje pustit na vlastní pěst. Poradíme vám, jak zvládnout prodej nemovitosti rychle a bez problémů. Není to zase tak složité, jak se na první pohled může jevit. Stačí si uvědomit a udělat jen několik základních věcí…

Je třeba připravit sebe i nemovitost

Na trhu nemovitostí panuje tvrdý konkurenční boj. Kdo nemá ostré lokty, nemůže uspět, to musíte mít na paměti. Připravte se na to, že se vás budou snažit realitní makléři přesvědčit, že jedině s nimi prodáte nejvýhodněji. Nemusí to být pravda! V první fázi si musíte dát do pořádku všechny náležitosti. Rozhodně byste měli zajít na Katastrální úřad a nechat si zkontrolovat list vlastnictví. V dalším kroku je třeba správně stanovit cenu. Můžete to udělat porovnáním s ostatními nabízenými nemovitostmi. V potaz je nutné vzít nejen velikost domu, ale také rozlohu okolních ploch, lokalitu apod. Pokud si nevíte rady, můžete si zaplatit odhadce. Při stanovování ceny buďte realističtí a nesnažte se cenu extrémně nadhodnotit.

Market Analyze - pen and numbers on paper

Jak se prosadit

Pokud má být i váš prodej domu bez realitky úspěšný, musí být vaše nabídka vidět. Největší počet potencionálních zákazníků je na internetu. Připravte si tedy vhodný text inzerátu a dobré je mít také fotografie. Ty by měly být reálné. Inzeráty dejte na větší množství realitních serverů. Někdy za inzerát zaplatíte, jinde je taková inzerce zdarma (jako například na portálu realitniprostor.cz a dalších). Musíte se také připravit na schůzku s potencionálními kupci. Před jejich návštěvou vždy důkladně ukliďte a lepší bude, když interiéry zbavíte osobních předmětů. Při prohlídce buďte vstřícní a snažte se ukázat to nejlepší. Pokud má váš byt či dům nějaké vady, rozhodně se je nesnažte zakrývat. Jedině tak bude prodej domu bez RK úspěšný.

a90reality_cz_realitniprostor_02

Pokud hledáte další praktické rady, jak prodat nemovitost, bude se vám hodit i tato poradna.