Chystáte na výmalbu bytu, chcete experimentovat, ale bojíte se?

Koukáte na stěny svého panelového bytu a napadlo vás, že si bydlení vymalujete k obrazu svému? Pokud vám současná výmalba nevyhovuje, na nic nečekejte a pusťte se směle do práce. S trochou šikovnosti se obejdete bez pomoci profesionálů. Pro všechny případy jsme pro vás připravili několik praktických tipů, které se vám budou hodit. Cenné rady nám poskytli zkušení malíři a natěrači Hradec Králové z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Nevíte si rady s výběrem barvy?

Možná si pohráváte s myšlenkou na experiment v podobě méně tradiční barevné kombinace. Ale co když vaše snaha vyústí ve výsledek, se kterým byste se raději nechlubili? Naštěstí žijeme v době informačních technologií a na internetu jsou k dispozici různé simulátory. Nakonfigurujete si v nich budoucí podobu jednotlivých místností a posoudíte, jak vaše představy působí.

a90reality.cz_Remeslnici_Ekomplex_01

V dnešní době se objedete i bez fantazie. Na internetu je nespočet inspirativních fotografií, které vám mohou posloužit jako předloha. Za zmínku stojí také generátory kombinací barev. Stačí trochu „pogooglovat“ a najdete spoustu nástrojů, které vás nasměrují na nejlepší odstíny.

Jak natírat sádrokarton?

Řemeslníci z divize sádrokartony Hradec Králové podotýkají, že k nejčastějším chybám patří aplikace nátěru na sádrokarton bez předchozí penetrace. Pokud máte v bytě sádrokartonové plochy, nezapomeňte na penetrační nátěr – jedině tak předejdete tvorbě fleků a jiných nežádoucích jevů.

a90reality.cz_Remeslnici_Ekomplex_02

Natěrači a malíři Hradec Králové upozorňují, že každý se s malířskou štětkou či válečkem v ruce nenarodil. Pokud se na malování necítíte, raději tuto činnost přenechte odborníkům. Ti se postarají o to, aby výsledek předčil vaše očekávání. Případně vám aspoň poradí s výběrem vhodných nátěrových hmot apod.