Dřevěné vzory vládnou moderním podlahám. Jaké jsou nejoblíbenější druhy podlah?

Dřevěné vzory na podlahách jsou v posledních letech do moderních domácností přímo vyhledávány. Nejenže dokáže dřevěný design navodit příjemnou a pozitivní atmosféru, působí čistým a elegantním dojmem, ale také je nabízen v mnoha různých a originálních barevných variacích. V dnešním článku si představíme, jaké 3 druhy podlah s dřevěným vzorem jsou do interiérů nejoblíbenější.

Dřevěné podlahy jsou základ

Rozhodně bychom s představením podlah s dřevěnými motivy nemohli začít jinak, než s originálními dřevěnými podlahami, tedy s podlahami, vyrobenými z masivního dřeva. Tyto dřevěné podlahy mají v interiéru hned několik vlastností, které jiné druhy podlah nemohou nabídnout. Oproti krytinám, které jen imitují dřevěný vzhled, mají dřevěné podlahy strukturu dřeva v celé tloušťce. Ani při opotřebení povrchu tedy krása dřeva nemizí. Disponují také velkou odolností proti poškození a dají se renovovat.

a90reality.cz_podlahy-koberce_com_01

Plovoucí podlahy z laminátu – nejoblíbenějším podlahy posledních let

Doslova hitem podlahových krytin se v posledních letech staly laminátové podlahy. Ty své zákazníky lákají hned několika vlastnostmi. Především se jedná o vyrovnaný poměr kvality a ceny. Pokládka plovoucích podlah je jednoduchá, není k ní zapotřebí žádné speciální vybavení a s citem pro přesnost ji zvládne i domácí kutil. Díky moderním technologiím dokáží výrobci dodat jednotlivým druhům podlah mnoho variací vzorů v imitaci přírodního dřeva. Kromě toho mohou přidat i povrchovou strukturu dřeva, takže jsou mnohdy plovoucí podlahy opravdu k nerozeznání od těch pravých, dřevěných.

a90reality.cz_podlahy-koberce_com_02

Vinylové podlahy

Vinyl se v posledních letech začíná stávat stále žádanějším podlahovým materiálem. Především díky vlastnostem, jako je nadstandardní odolnost, krásný design, tepelně-izolační a zvukově izolační vlastnosti a mnohé další. Jedná se sice o nejmladší materiál, ale zároveň o moderní materiál. Vinylové podlahy se vyrábí v několika variacích. Například jako plovoucí podlahy, v dílcích i v pásech.

a90reality.cz_podlahy-koberce_com_03

Tip na závěr: Pokud rozmýšlíte zda-li pokládku nové podlahy si obstarat svépomocí, či ji svěřit odborníkům, může vám s rozhodováním pomoci tento článek.